Zapraszamy na targi Plastpol 2017

Zapraszamy Państwa na nasze stoisko 61 w halib B na targach Plastpol w Kielcach.

Davis-Standard jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i sprzedaży wysokowydajnych technologii wytłaczania i powlekania dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Systemy Davis-Standard obejmują ponad 10 linii produktowych, przeznaczonych do aplikacji produkcyjnych w głównych gałęziach przemysłu, wykorzystujących wyroby z tworzyw sztucznych, takich jak rolnictwo, motoryzacja, budownictwo, medycyna, energetyka, elektronika, pakowanie żywności, handel detaliczny, itp.

Rozwiązania Davis-Standard obejmują:

Produkcję folii wylewanej

Produkcję folii metodą rozdmuchiwania

Produkcję arkuszy z tworzyw sztucznych

Produkcję rur, węży i profilów z tworzyw sztucznych

Produkcję wyrobów piankowych

Powlekanie ciekłe

Wytłaczanie powlekające

 

BEKUM

Firma BEKUM skupia się na najnowszych trendach i procesach produkcyjnych dla opakowań produkowanych metodą wytłaczania z rozdmuchem. Nasze maszyny i rozwiązania do ekstruzji, które charakteryzują się energooszczędnością, elastycznością, wysoką wydajnością, dają producentom szansę poprawienia wartości dodanej, poprzez inteligentne i oszczędne użycie materiałów, co pozwala zwiększyć jakość produktów oraz osiągnąć ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W zakresie materiałów koncentruje się na 3 aspektach: nowo opracowanych materiałach EPET IV, przetwarzaniu węglanu wapnia (kreda) oraz recyklingu, który pomaga oszczędzać zasoby.

Interesującym rozwiązaniem jest w pełni przezroczysty, nowo wprowadzony EPET materiał klasy IV, do wytłaczania z rozdmuchem. Materiał ten ma dostateczną stabilność do formowania wtryskowego. Parametry ulepszonej klasy IV są wyższe niż parametry cyklu recyklingu PET 1.0, który wprowadzono na rynek. EPET IV ma stosunkowo wysoką odporność na zużycie. Materiał ten może być całkowicie stopiony w wytłaczarce i nie powoduje nadmiernego zużycia. Maszyny do formowania rozdmuchem firmy BEKUM, takie jak HYBLOW 407D, zostały specjalnie zaprojektowane do wysokich wydajności, dla wymagających aplikacji EPET.

„Najlepsze głowice na świecie”

Dzięki technologii głowicy z rozprowadzeniem spiralnym, które są wykonywane przez BEKUM, można nie tylko zoptymalizować jakości preform. Również szybsza zmiana kolorów i redukcja zużycia materiałów do czyszczenia są cennymi zaletami (w 30 min przy 70kg surowca). Ich kompaktowa konstrukcja i w tym mniejsza powierzchnia wymaga znacznie mniejszej ilości energii do podgrzania.