Wywiad! Prezes Euro-PAN: Mleczarnie inwestują w maszyny pakujące

Rok 2010 potwierdził coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi wysokowydajnymi maszynami pakującymi w Polsce - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Mieczysław Pankiewicz, prezes firmy Euro-PAN.

Wysoka wydajność, higiena i jakość wykonania coraz częściej przekonują polskich klientów do zakupu urządzeń wyprodukowanych w 19 fabrykach światowego koncernu OYSTAR. - W ostatnim roku polscy klienci wybrali kilkanaście urządzeń do pakowania produktów mleczarskich - jogurtów, deserów mlecznych, masła, margaryny; kartoniarek i paletyzerów. Konsolidacja, a co za tym idzie większa skala produkcji artykułów mleczarskich w poszczególnych zakładach skłania klientów do zakupu wysokowydajnych urządzeń z najwyższej półki i pozwala myśleć o ośmiocyfrowych obrotach naszej firmy - mówi Mieczysław Pankiewicz.

Szef Euro-Pan podkreśla, że polskie mleczarstwo to nie tylko nowoczesne zakłady przetwórcze, ale również wysoki poziom kadry zarządzającej i menedżerów zarządzających produkcją, technologią i serwisem technicznym. - Jednakże moim zdaniem główną przeszkodą w realizacji inwestycji z firmą Euro-PAN jest ciągle dylemat, czy wybrać tańsze urządzenie o niższej jakości, czy raczej pójść w te z najwyższej półki, sprawdzone na świecie. Staramy się przekonać klienta, że warto jest zainwestować w niezawodność i wysoką jakość, szczególnie, jeśli chodzi o wysokie wydajności, bo to w efekcie końcowym zawsze jest taniej i lepiej - uważa prezes Pankiewicz.