Davis-Standard GmbH

Davis-Standard, LCC, z siedzibą w Pawcatuck (Connecticut, U.S.A.), jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i sprzedaży wysokowydajnych technologii wytłaczania i powlekania dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Systemy Davis-Standard obejmują ponad 10 linii produktowych, przeznaczonych do aplikacji produkcyjnych w głównych gałęziach przemysłu, wykorzystujących wyroby z tworzyw sztucznych, takich jak rolnictwo, motoryzacja, budownictwo, opieka zdrowotna, energetyka, elektronika, pakowanie żywności, handel detaliczny, itp.
Korzystając z zaplecza ponad 850 pracowników na całym świecie oraz sieci niezależnych agencji handlowych i dostawców w większości państw, Davis-Standard oferuje urządzenia, które są rentowne, przyjazne środowisku, a także zapewniają wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Rozwiązania technologiczne projektowane są indywidualnie na podstawie potrzeb klienta.

Koncern posiada ośrodki techniczne i produkcyjne w Stanach Zjednoczonych oraz filie w Chinach, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Firma Euro-PAN od wielu lat prowadzi bliską współpracę z niemiecką filią D-S – ER-WE-PA GmbH, zlokalizowaną w Erkrath/Düsseldorf, gdzie znajduje się fabryka oferowanych przez nas maszyn oraz centrum serwisowe.