BANSS AUSTRIA

Euro-PAN / Banss - światowy lider w produkcji instalacji uboju trzody, bydła, owiec etc. Dostarczamy nowoczesne technologie ubojowe - kompletne instalacje lub poszczególne maszyny. Oferujemy wszystkie dostępne sposoby głuszenia, oparzania, szczecinowania, skórowania z elektrostymulacją etc.

Najnowszym osiągnięciem firmy jest klatka oszałamiania elektrycznego i wykrwawiania bydła. Oszałamianie elektryczne jest sposobem znanym na świecie, lecz najmniej rozpowszechnionym w Europie. Nowa klatka firmy Banss nie tylko pozwala bardzo skutecznie oszołomić bydło, ale umożliwia również jego wykrwawienie w klatce przed podwieszeniem wraz z możliwością uzyskania krwi spożywczej. W załączeniu przesyłamy Państwu wyniki badań niemieckiego Instytutu Przemysłu Mięsnego w Kulmbach dotyczące jakości mięsa wołowego, uzyskanego w trakcie oszałamiania tradycyjnego i elektrycznego.

W ofercie firmy Banss znajdują się instalacje ubojowe trzody o wydajności od 60 do 1000 i więcej szt. trzody/godz., oraz bydła o wydajności od 10 do 70 i więcej szt. bydła/godz. Najnowsza instalacja uboju trzody w Polsce wyposażona w pełni przez firmę Banss to Pini Polonia w Kutnie o zdolności ubojowej 1000 sztuk na godz. W roku 2011 do zakładu w Tarnowie dla firmy Sokołów S.A. została sprzedana najnowsza instalacja o wydajności 60 szt. bydła/godz.

W zakresie głuszenia trzody w komorach dwutlenku węgla proponujemy również urządzenia firmy Euro-PAN / Banss Wels z tradycyjnym lub specjalnie rozwiązanym (bezstresowym, a na życzenie klienta automatycznym) przepędem o wydajności od 60 do 1000 szt./godz.